Prečo kniha Nové poznanie

Raz som prišiel z práce a keď som si sadal k stolu za večernú šálku čaju, pohľad mi padol na článok v novinách:  ,,Hľadá sa Ivka z Banskej Bystrice.“ Jej rodičia srdcervúco nariekali za svojou len 23 ročnou dcérou, ktorá sa jednoducho nevrátila domov. Nevedeli si to vysvetliť, veď doma jej nič nechýbalo. Dostávala od nich lásku a všetko na čo si len pomyslela. Napokon sa jej známi zhodli na tom, že sa musela pohádať s priateľom a možno si siahla aj na život. 

To ma nesmierne zabolelo, pretože dievčina, ktorá má okolo seba toľko milujúcich ľudí, ktorým na nej záleží a ktorí by pre ňu urobili čokoľvek, si to neváži. Áno, viac jej záleží na priateľovi, ktorý ju pozná možno len pár mesiacov, ako na milujúcich ľuďoch, ktorí pri nej stoja stále.  

kniha poznanie

Žiaľ je taká doba, že všetky tie poklady, ktoré máme okolo seba berieme ako samozrejmosť a nedokážeme si to vážiť. Dostal som silnú potrebu to podobne zmýšľajúcim dievčinám nejako vysvetliť. A ešte v ten večer som začal písať knihu Poznanie. Kniha však nie je určená iba pre mladé dievčatá, ale pre kohokoľvek, kto si chce pripomenúť skutočné hodnoty života a oslobodiť sa od zaťažujúcich pút vo svojom väzení, ktoré sme si sami nasadili. V tejto knižočke si každý príde na svoje, bez ohľadu na vek či pohlavie. 

Príbeh je o dievčine,ktorá sa rozhodla spáchať samovraždu. No dostáva sa do akejsi zvláštnej dimenzie, v ktorej sa stretne so svojim anjelom strážnym. Ten ju sprevádza krásnym mestečkom, v ktorom jej vysvetľuje vesmírne zákony prírody a ako si za veľa vecí môžeme sami. Učí ju skutočným hodnotám  a dovolí jej nahliadnuť do tajomstiev života. Nakoniec pochopí, že sám život je neskutočný zázrak a my tých zázrakov máme v živote dennodenne, len sme si ich prestali vážiť a hodnotu pripisujeme bezcenným a lacným veciam. Lenže skutočné hodnoty sú tie, ktoré máme všade okolo nás.

kniha poznanie
Nákupný košík