Tento skutočný príbeh rozpráva o tom, ako pekne nás život vedie, niekedy možno pre nás nepochopiteľnými cestičkami, presne tým smerom, ktorým máme kráčať.

Každý z nás sa na tento svet narodil pre niečo konkrétne a špecifické, aby sme si to vyskúšali na vlastnej koži a precítili to všetkými našimi zmyslami. A akou cestou sa k cieľu dostaneme je len na našej voľbe. No ak schádzame z našej cesty príliš ‚ďaleko, alebo ak na tej ceste niekde uviazneme a prešľapujeme na mieste, či nebodaj prestávame kráčať a zotrvávame v našej kolíske pohodlia, ktorú sme si vytvorili, tak život nás navedie na tú správnu cestu.

Život nám dáva znamenia že niečo nie je v poriadku. Najskôr sú to iba také jemné znamenia, no ak ich ignorujeme a nepoučíme sa so životných situácií, tak nám život nachystá poriadne tvrdú lekciu, ktorú tak ľahko neprehliadneme.

 

Jednou takou lekciou je aj môj príbeh. Je o tom, ako ma jedného krásneho dňa vytrhol z kolísky môjho pohodlia a uvrhol na dlhú a neznámu cestu plnú neistoty, strachu a beznádejného zúfalstva.

Ako sa môj pokojný život behom pár sekúnd vytratil a ako som sa ocitol v úplne inom svete o ktorom som ani netušil že existuje. Aspoň nie pre mňa.

Tento skutočný príbeh bude o tom, ako som sa ani nie tak mojou vinou dostal na dlhé roky do väzenia a ako mi väzenie najskôr všetko vzalo a potom veľa dalo.

Ako som prechádzal rôznymi zákutiami za chladnými múrmi väznice a ako ma väzenie pomaličky ale isto menilo.

Ako tam bojujete sám so sebou a snažíte si zachovať aspoň maličký plamienok nádeje, že to raz všetko skončí.

Ako celé noci premýšľate nad svojím životom a ako upravujete svoje priority.

Ako zápasíte s neznesiteľnou a mučivou beznádejou a potom na tom najhlbšom čiernom dne dostávate druhú šancu a ako naberáte druhý dych odrážajúc sa od toho dna s posledných síl.

Ako sa vám čistí hlava od pochmúrnych a sebazničujúcich myšlienok a napĺňa novými, pozitívnymi.

Ako začínam za múrmi väznice prichádzať životu na chuť a ako si vychutnávam cestičky, ktorými ma vedie.

Je to skutočný príbeh obyčajného chalana, ktorý musel prejsť temnotou, aby našiel sám seba.

 

Nákupný košík